Skip to content
Home » Naujienos » Koks turėtų būti namų sargo voljeras?

Koks turėtų būti namų sargo voljeras?

  Ruošiantis įsigyti naują būstą šuniui, labai svarbu užtikrinti, kad namų sargas liktų patenkintas, saugus bei išliktų sveikas bet kokiomis lietuviško oro sąlygomis. Šuns voljeras – tai yra tokia vieta, kurioje šuo praleis didžiąją savo gyvenimo dalį, tačiau tai, jog bus įsigytas prašmatniausias šuns voljeras ar gražiausia šuns būda, dar nereikš, kad jis bus pats geriausias Jūsų augintiniui.

  Koks yra tinkamas patogiai šuniui gyventi voljeras?

  Augintinio voljere svarbiausia yra metalinės dalies patvarumas, tvirtumas bei ilgaamžiškumas. Jo rėmai turi būti gaminami iš juodojo metalo ir geriausiai, kad būtų cinkuojami karštuoju būdu, merkiant į karšto cinką. Taip apdirbamos visos virintinės voljero tvoros siūlės, tiek iš išorės, tiek iš vidaus cinku padengiami tuščiaviduriai voljero vamzdeliai.

  Augintinio būsimų namų grindys gaminamos iš medžio arba drėgmei atsparios jūrinės faneros, kai kurios sienos irgi turėtų būti medinės. Mediena pasirenkama tam, kad grindyse nesiveistų kenkėai bei grybelis, antiseptiku impregnuojama minimaliai. Mediena neturėtų būti nei dažoma, nei lakuojama, nes šuns uoslė stipresnė už žmogaus ape 10 000 kartų, nes jeigu jums būdoje niekas nesmirdi, tai nereiškia, kad nuolat ten gyvenantis globotinis nieko neužuodžia. Be to, kai kurie medienos dažai ar lakai įkaitę išskiria labai nuodingas medžiagas, kurios gali pakenkti jūsų keturkojui sargui.

  Voljeras

  Šuns voljero montavimas

  Dauguma ketukojų gyvenamųjų vietų įrengiami gana sudėtingai, tačiau jau yra sprendimų, neapsunkinančių šuns šeimininko, besirūpinančio, kad namų sargo voljero aikštelė būtų jam patogi ir funkcionali, o, esant būtiniumui, perkeliama į kitą namo sklypo vietą. Tokiems voljerams nereikia betonuoti specialių polių ar aikštelės, taip pat turėti specialių įrankių, gręžti, kalti, virinti ar dar kažkaip specialiai įtvirtinti, viskas lengvai surenkama varžtais. Pagal jau paruoštą instrukciją statinį nesunkiai galima iškelti per gerą pusdienį. Jei nuspręsite pernešti voljerą į kitą vietą, jis nesunkiai išrenkamas ir vėl surenkamas.

  Specialistai rekomenduoja voljere įrengti dvi aklinas viena šalia kitos esančias sienas, kad šuniui nebūtų skersvėjų, šuo turėtų užuovėją ir dažnai nesirgtų. Aklinos sienos daromos iš paprastos medienos, o kitos, pro kurias šuo stebi namų aplinką– iš metalo. Namų sargui geriausia, kai jis mato kuo įmanoma daugiau kiemo, įėjimo į kiemą vartus ir įėjimo į šeimininko namą duris. Kuo daugiau šių dalykų gali stebėti sugintis, tuo geriau šuo jaučiasi ir būna ramesnis, kad jis gali užtikrinti namų saugumą. Taigi vietą voljerui reikėtų pawirinkti taip, kad išvardytos lokacijos nebūtų uždengtos, kad nesimatytų šalia esančios gatvės, šaligatvio ar kaimyno šuns, kad netrigytų jūsų šunio ir jis be priežasties nelotų. 

  Dažniausiai užsakovai pageidauja voljerą įrengti kartu su malkine, ieško dvigubo voljero keliems šunims arba voljero, kuriame būtų sąlygos atskirti šunis. Kartais voljeras statomas jau esamoje nišoje, kampe, kartais jis būtinas siauras ir ilgas. Voljerai gali būti įrengiami su papildomais priedais: stogo vėjalentėmis, kanalizacijos latakais, jūrinės faneros grindimis. 

  Voljero naudojimo trukmė

  Nustatyta, kad kokybiškas voljeras tinkamas eksploatuoti maždaug dešimtmetį. Neretai mediena keičiama net ir nelaukiant jos susidėvėjimo, o todėl, kad prisigėrė nemalonaus šlapimo kvapo.

  Voljero naudojimo laikas pailgėja, jei vietoj medinių grindų paklojama drėgmei atspari jūrinė fanera, kuri plačiai naudojama laivų deniuose, sunkvežimių, priekabų grindims, nes tiesiog visiškai nesugeria drėgmės, yra atspari subraižymams, lengvai prižiūrima, ją patogu nuplauti tiesiog buitine vandens žarna.

  Didelis voljeras

  Karštuoju būdu cinkuotos metalinės dalys išlieka tinkamos taip pat apie 10 metų. Standartinio visiškai sukomplektuoto 6 kvadratinių metrų (2 × 3 m) voljero kaina prasideda nuo 730 eurų, digubai didiesnio 12kv.m(3×4m)voljero–nuo 1 037 eurų. 

  Taio pat turėtumėte nemapmiršti ir apie jaukaus šuns namo įrengimą. Rekomendacijas įrengti šuns būdai rasite čia

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

  Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.