Skip to content
Home » Naujienos » Patarimai: Kaip lengvai ir greitai nuo paviršių nuvalyti senus dažus, laką ar purvą?

Patarimai: Kaip lengvai ir greitai nuo paviršių nuvalyti senus dažus, laką ar purvą?

  Sausas ledas

  Paprastai po žiemos papilkėja bei išblunka tvora, namo fasadas, terasa ar sodo baldai. Prieš atnaujinant paviršius impregnantais bei nauju dažų sluoksniu, juos reikia tinkamai paruošti. Šis darbas užima nemažai laiko, todėl statybų sektoriuje vis dažniau siūloma efektyvi valymo priemonė – sausasis ledas.

  Valymo metu nelieka drėgmės

  Sausasis ledas laikomas itin veiksminga valymo priemone, nes susilietęs su paviršiumi, išgaruoja, o valymo vietoje nelieka drėgmės – tik atšokęs purvas, dažai ar kiti nešvarumai. Tokiu būdu tinka valyti ne tik medį, metalą, plastiką, bet ir elektros instaliacijas, laidus ar kitas sunkiai prieinamas vietas. Sauso ledo veikimo principas : sausasis ledas išgaunamas -80 °C temperatūroje, todėl srautinio valymo metu paviršių veikia didelė greičio ir šalčio jėga. Dalelių virsmo į garus metu vyksta tarsi terminis „sprogimas“, kurio metu atplėšiami visi nešvarumai.
  Specialistai dirbantys statybų sektoriuje teigia, kad valymas sausuoju ledu patrauklus dėl keleto priežasčių:vykdant valymo darbus patalpų viduje ant valomo paviršiaus nelieka jokių dulkių, smėlio, medžio dalelių ar kitų nešvarumų; valant sijas, medinius baldus, langus, duris, netgi panaikinamos pelėsio pažeistos vietos. Sausuoju ledu lengvai įveikiami klijai, nuo sienų atplėšiamos plytelės ir kiti nešvarumai. Ši technologija taip pat taikoma pastatų restauravimo darbams, ypač medinės architektūros objektuose arba ten, kur norima išryškinti ir nesunaikinti senų daiktų autentiškumo, todėl ją gali pasirinkti ir skulptoriai ar liaudies meistrai, kurie dirba su medžiu bei senoviniais baldais.
  Greitas būdas atnaujinti medinius paviršius
  Norint atnaujinti paviršių jo nepažeidžiant taikoma didelio šalčio veikimo technologija, kuria lengvai pasiekiami net patys mažiausi plyšeliai, todėl švariai nuvalomi mediniai ornamentai, langų rėmai, išraizgymai, kurių nepavyksta pasiekti įprastu šlifavimo būdu.
  Vykdant namo pasiruošimo perdažymo darbus su sausuoju ledu greitai ir lengvai nusiima dažai nuo medžio paviršiaus ir tuoj pat galima dengti nauja apsaugine danga ar dažais.
  Sausasis ledas netoksiškas ir nekenkia sveikatai.

  Sausas ledas – pelėsių priešas

  Ši priemonė ne tik išvalo pelėsį, bet ir užkerta kelią jam plisti.
  Sausasis ledas yra švelni priemonė, kuria nuvaloma stipriai užteršti paviršiai, tačiau nepašalinamos rūdys.
  Pasirinkus tinkamą kriogeninės srovės slėgį, sausuoju ledu, galima išvalyti jautrius paviršius, mikroshemos.
  Sausasis ledas tinka ir pramogų sferoje specialiesiems efektams išgauti.