Skip to content
Home » Produkcija » Garažo vartai » Buitiniai garažo vartai

Buitiniai garažo vartai

GARAŽO VARTAI. KURIUOS VARTUS RINKTIS?

Namas ir vartai

Segmentiniaisusukamiejidvivėriaiplokštuminiai ir stumdomieji garažo vartai pasižymi skirtingais atidarymo būdais, konstrukcijomis ir varčių užpildais. Prieš rinkdamiesi vartus turite išsamiai apsvarstyti Jūsų technines galimybes ir numatyti vartų naudojimo pasekmes. Rekomenduojama pasitarti su savo architektu ir dar projektuojant namą ar garažą atsakyti sau į keletą klausimų.

VARTŲ ILGAAMŽIŠKUMAS – KAS NULEMIA PATVARUMĄ?

Medžiagų kokybė ir išbandytos konstrukcijos nulemia ilgaamžiškumą ir sklandų vartų funkcionavimą. Atsižvelgiant į klientų pageidavimus, konstruktorių skyrius ir techninė laboratorija nuolat tobulina vartų konstrukcijų kokybę. Todėl į rinką patenka jau išbandytas ir patikimas produktas. Jo kokybę patvirtina šie sertifikatai ir pažymėjimai:

Vartų sertifikatai

KĄ REIŠKIA TERMINAS „SAUGŪS VARTAI“?

Šis terminas turi dvi reikšmes: saugiai naudojami vartai ir vartai, kurie saugo mūsų turtą. Saugus naudojimas susijęs su žmonėmis, naudojančiais vartus kasdien. Rimta konstrukcija apsaugo mūsų turtą nuo nepageidaujamų asmenų ir užtikrina saugumo jausmą.

REIKALAUJAMAS TRANSPORTO PRIEMONĖS ILGIS?

Plokštuminiai garažo vartai
Plokštuminiai garažo vartai
Susukami garažo vartai
Susukami garažo vartai

Segmentinių ir susukamų vartų naudojimui nereikia laisvos erdvės prieš garažą. Jų varčia pakeliama vertikaliai į viršų ir slepiama po lubomis (segmentiniai) arba susukama į dėžę (susukami). Šiuos vartus rekomenduojama naudoti garažuose, pastatytuose prie pat gatvės, kaip prieš garažą mažai vietos.

Plokštuminių vartų varčia pakeliama į viršų. Ji išsikiša už pastato ribų. Todėl automobilis negali sustoti prie pat vartų, atstumas nuo jų turi būti apytiksliai 1,5 metro. Privažiavus arčiau, nebus galima atidaryti vartų. Varstomieji vartai atidaromi panašiai kaip ir durys, jiems reikia vietos prieš garažą, kad varčios galėtų laisvai judėti.

Dvivėriai garažo vartai
Dvivėriai garažo vartai
Plokštuminiai garažo vartai
Plokštuminiai garažo vartai


STANDARTINIAI AR NESTANDARTINIAI MATMENYS?

Projektuojant garažą reikėtų suplanuoti tokio dydžio įvažiavimo angą, kuri užtikrintų patogų įvažiavimą į garažą. Standartinių dydžių vartai dažniausiai yra pigesni ir neretai turimi sandėliuose. Jei į esamą angą negalima įmontuoti standartinių vartų, rekomenduojama gaminti vartus pagal matmenis, t. y. Tiksliai priderintus prie turimos vartų angos.
Reglamentuojami mažiausi lengvojo automobilio garažo vartų matemenys: 2300 [mm] plotis ir 2000 [mm] aukštis, jei garažas pritaikytas vienam automobiliui ir 4800 [mm] plotis, jei garažas pritaikytas dviem automobiliams.

MECHANINIS AR AUTOMATINIS VARTŲ ATIDARYMAS?

Garažo vartai (išskyrus varstomus dvivėrius vartus) siūlomi mechaniniai ir automatiniai. Vartai su automatine pavara gali būti valdomi nuotolinio valdymo pulteliu, išmaniuoju telefonu (GSM įrangos pagalba), Bluetooth ryšiu, kodine klaviatūra ir kitais būdais. Tokie variantai ypač vertinami kai lauke šalta ar lyja. Klientų patogumui suprojektavome nuotolinio valdymo pultelius ir sistemas, kuriomis galima atidaryti ne tik garažo, bet ir kiemo vartus, automatinius kelio užtvarus, automatinius parkavimo stulpelius.

KURIE VARTAI LABIAU TINKA ŠILDOMAM GARAŽUI?

Iš visų Wisniowski garažo vartų rūšių galima išsirinkti vartus, atitinkančius garažo šilumos izoliacijos reikalavimus. Šildomam garažui tinkamiausi segmentiniai vartai. Patalpos šilumos ir garso izoliaciją užtikrina plieniniai 40 arba 60 [mm] storio segmentai su befreoniu poliuretano užpildu ir visas jų perimetro apšiltinimas papildomomis tarpinėmis.

KAIP UŽTIKRINTI TINKAMĄ GARAŽO VĖDINIMĄ?

Ventiliacinės grotelės garažui
Ventiliacinės grotelės garažui

Neatsižvelgiant į tai, ar garažas sujungtas su namu, ar pritaikytas atskirai, patalpa turi būti vėdinama. Praktikoje natūralų vėdinimą gali užtikrinti vartų apdailoje įrengtos vėdinimo grotelės.


KURĮ MONTAVIMO BŪDĄ RINKTIS?

Atsižvelgiant į vartų rūšį ir įrengimo sąlygas, vartai gali būti montuojami trimis skirtingais būdais. Segmentiniai vartai gali būti montuojami tik už angos (žiūrint iš lauko pusės, t. y. garažo viduje), plokštuminiai vartai – už angos arba angoje, susukamieji – už angos arba prieš angą ir varstomieji vartai – prieš angą arba angoje.

Garažo vartai vieni
Garažo vartai dveji

KURIE VARTAI TINKAMIAUSI DVIVIEČIAM GARAŽUI?

Sumontavus vienerius plačius vartus dviviečiame garaže, lengviau manevruoti įvažiuojant į garažą ir pasistatyti automobilį, nes įvažiavimas į garažą platus. Vieneri platūs vartai pranašesni ekonominiu atžvilgiu, nes kainuoja mažiau nei dveji mažesni. O štai dveji atskiri vartai labiau tinka šildomam garažui. Atidarydami tik vienus vartus prarandame mažiau šilumos. Automobilių vietos neužimamos ir pašaliniai asmenys nemato viso garažo patalpų, ypač jei garažas pastatytas labai arti gatvės.

KAIP APŠVIESTI TAMSŲ GARAŽĄ?

Visuose Wisniowski garažo vartuose galima įrengti langelius, užtikrinančius natūralų garažo apšvietimą. Angas langams garažo vartuose daryti saugu. Langeliai gali būti pagaminti iš akrilo arba polikarbonato. Galimybių įsirengti langelius vartuose yra daug, yra įvairių skirtingų raštų ir skirtingų išdėstymo vartų varčioje būdų.

KAIP ĮEITI Į GARAŽĄ?

Segmentinių ir plokštuminių vartų varčioje galima įrengti praėjimo duris. Šis sprendimas patogus, nes norint įeiti į garažą nereikia atidarynėti visų vartų. Durys gali būti laikomos avariniu išėjimu, jei kito įėjimo į garažą nėra.

Garažo vartai su langais
Garažo vartai su durimis

NE TIK VARTAI

Be garažo vartų Wisniowski siūlo plienines arba aliumines duris, kurių raštą ir spalvą galima priderinti prie garažo vartų. Gretimai įrengti vartai ir durys sudaro puikų duetą.

Galimi garažo vartų modeliai bei tipai:

 • Segmentiniai (sekcijiniai) garažo vartai:
  • UniPro – 40 mm storio, šildomam garažui, pasikelia palei lubas susilankstydami segmentais. Galima su durelėmis vartuose;
  • UniTherm – 60 mm storio, šilčiausi rinkoje buitiniai garažo vartai, šildomam garažui, pasyviam namui, pasikelia palei lubas susilankstydami segmentais. Durelės vartuose negalimos;
  • Prime – 60 mm storio, šilčiausi ir labiausiai išbaigti rinkoje buitiniai garažo vartai, šildomam garažui, pasyviam namui, pasikelia palei lubas susilankstydami segmentais. Durelės vartuose negalimos.
 • Plokštuminiai garažo vartai:
  • Plokštuminiai pakeliami – nebrangūs, vienos plokštumos, pasikeliantys palei lubas garažo vartai skirti nešildomam garažui. Galima su durelėmis vartuose;
  • Plokštuminiai dvivėriai – dviejų varčių, atveriami į išorę garažo vartai skirti nešildomam garažui. Galima su durelėmis vartuose;
  • Plokštuminiai vienvėriai – vienos varčios, atveriami į išorę garažo vartai skirti nešildomam garažui. Galima su durelėmis vartuose.
 • Susukami (roletiniai, žaliuziniai) garažo vartai – aliuminių profilių, susisukantys į ruloną virš angos garažo vartai. Dažniausiai montuojami iš vidaus ten, kur nėra galimybės montuoti pakeliamų vartų bėgelių. Skirti nešildomam garažui. Durelės vartuose negalimos.